EMERGE

Projekt

Emerging Printed Electronics Research Infrastructure (EMERGE)

Opis

Emerging Printed Electronics Research Infrastructure (EMERGE) ma na celu stworzenie silnej społeczności, obejmującej akademie, RTO, przemysł i MŚP, zajmującej się wyzwaniami związanymi z łańcuchem wartości elastycznej drukowanej elektroniki i fotoniki o dużej powierzchni (FLAPEP), począwszy od opracowania materiałów do projektowania i architektury procesów, urządzeń i systemów, wspieranych przez narzędzia do charakteryzacji, modelowania badań i symulacji.

EMERGE zapewni użytkownikom pracującym z materiałami takimi jak papier, tekstylia lub polimery biokompatybilne, dostęp do technologii FLAPEP o niewielkich rozmiarach oraz umożliwi integrację tych technologii w ich produktach. Umożliwi to rozwój nowych urządzeń do wielozadaniowych zastosowań przy użyciu przemysłowo kompatybilnych hybrydowych procesów drukowania (roll-to-roll, inkjet, nanoimprinting, druk strumieniowy z aerozolu, funkcjonalny druk 3D, itp.) wraz z narzędziami do kontroli na linii produkcyjnej i automatycznymi systemami do oznaczania farb drukarskich o wysokiej przepustowości, oba napędzane przez nowe repozytorium wiedzy oparte na metodach sztucznej inteligencji.

Głównym celem projektu jest integracja nowych/ innowacyjnych urządzeń: hybrydowych tranzystorów cienkowarstwowych, drukowanej elektroniki i obwodów, (bioczujników, platform diagnostycznych in-vitro, fotowoltaiki, nanogeneratorów i nośników energii) na konformalnych, elastycznych podłożach o powierzchniach nieforemnych poprzez wykorzystanie ekologicznie zrównoważonych materiałów i procesów dla rozwoju innowacyjnych produktów.

EMERGE będzie koncentrować się na tworzeniu sieci współpracy pomiędzy partnerami, interesariuszami z przemysłu oraz na światowych inicjatywach związanych z FLAPEP związanych z inicjatywami FLAPEP. Obejmuje to wspieranie rozpoczynających się społeczności, promowanie i upowszechnianie, dzielenie się danymi i informacjami. Dla wszystkich zainteresowanych stron zaplanowano działania mające na celu zapewnienie długotrwałej i zrównoważonej społeczności, trwałą wspólnotę. Zwiększy to konkurencyjność Europy w perspektywie średnio- i długoterminowej, zapewni zrównoważony rozwój zgodnie założeniami Zielonego Ładu. Cały łańcuch wartości będzie przyjazny dla środowiska, co pozwala na gospodarkę obiegową dla wszystkich, w tym dla elektroniki.

Finansowanie

Horizon 2020, Call: H2020-INFRAIA-2018-2020

Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach programu finansowania badań naukowych i innowacji UE „Horyzont 2020” na podstawie umowy nr 101008701.

Lider

UNINOVA-INSTITUTO DE DESENVOLVIMENTO DE NOVAS TECNOLOGIAS-ASSOCIACAO PT

Partnerzy

  • ELLINIKO MESOGEIAKO PANEPISTIMIO
  • POLITECHNIKA WARSZAWSKA
  • FORSCHUNGSZENTRUM JULICH GMBH
  • FUNDACIO INSTITUT CATALA DE NANOCIENCIA I NANOTECNOLOGIA
  • JOANNEUM RESEARCH FORSCHUNGSGESELLSCHAFT MBH
  • MATERIALS CENTER LEOBEN FORSCHUNG GMBH
  • TECHNISCHE UNIVERSITAET DRESDEN
  • ASSOCIAÇÃO ALMASCIENCE – INVESTIGAÇÃO E DESENVOLVIMENTO EM CELULOSE PARA APLICAÇÕES INTELIGENTES E SUSTENTÁVEIS
  • ETHNIKO KENTRO EREVNAS KAI TECHNOLOGIKIS ANAPTYXIS
  • RISE RESEARCH INSTITUTES OF SWEDEN AB

Wartość projektu

Cały projekt: 6 177 816 EUR

Budżet PW: 393 593 EUR

PREMIA NA HORYZONCIE 2

Przedmiotem przedsięwzięcia jest wsparcie finansowe Politechniki Warszawskiej w związku z realizacją projektu pt. „Emerging Printed Electronics Research Infrastructure/EMERGE” w ramach programu Horyzont 2020. Przyznane środki finansowe są przeznaczone na dodatki do wynagrodzeń dla osób biorących udział w realizacji projektu.

 

Skip to content