Warszawa gospodarzem kluczowych wydarzeń dla europejskiego sektora półprzewodników
W maju 2025 roku Warszawa stanie się centrum dyskusji o przyszłości technologii półprzewodników. Politechnika Warszawska będzie gospodarzem trzech powiązanych wydarzeń, które przyciągną naukowców, inżynierów i ekspertów technologicznych z całej Europy.
EUROSOI-ULIS 2025 | 14–16 maja 2025 | Kampus Centralny PW
Po raz pierwszy w Polsce odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa EUROSOI-ULIS, poświęcona zagadnieniom związanym z technologią SOI, projektowaniem i modelowaniem przyrządów nanoelektronicznych, integracją systemów oraz badaniami nad materiałami i strukturami dla elektroniki nowej generacji.
Konferencja łączy dwa uznane wydarzenia: EUROSOI Workshop i ULIS (Ultimate Integration on Silicon), które od lat stanowią ważne forum wymiany wiedzy między środowiskami akademickimi i przemysłowymi w Europie.
Warsztaty towarzyszące w CEZAMAT | 12–13 maja 2025
Tuż przed konferencją, CEZAMAT Politechniki Warszawskiej zaprasza na dwa specjalistyczne wydarzenia dedykowane przełomowym technologiom półprzewodnikowym:
ICOS Satellite Workshop (12–13 maja)
Warsztaty realizowane w ramach projektu ICOS (International Cooperation On Semiconductors) będą poświęcone nowoczesnym rozwiązaniom z zakresu integracji systemów i technologii półprzewodnikowych. W wydarzeniu wezmą udział eksperci z europejskich ośrodków badawczych oraz przedstawiciele przemysłu.
FAMES Open-Access Workshop (13 maja)
Spotkanie w ramach projektu FAMES, podczas którego uczestnicy dowiedzą się, jak uzyskać dostęp do zaawansowanej infrastruktury linii pilotażowej układów w technologii FD SOI. Wydarzenie koncentruje się na zasadach otwartego dostępu oraz możliwościach współpracy z europejskimi centrami rozwoju technologii.
12–16 maja 2025 to tydzień, w którym Warszawa zgromadzi kluczowych przedstawicieli środowisk naukowych i przemysłowych działających w obszarze technologii półprzewodnikowych .
Zapraszamy naukowców, inżynierów, liderów projektów badawczo-rozwojowych oraz wszystkich zainteresowanych przyszłością technologii półprzewodnikowych.
➡ Więcej informacji i rejestracja:
https://fames-pilot-line.eu/open-access-workshop/