HyFiDress

Projekt

„Doskonałość w dziedzinie badań nad wielofunkcyjnymi hybrydowymi strukturami hydrożelowo-włóknistymi na opatrunki na rany – HyFiDress”

Opis

Projekt HyFiDress ma na celu doskonalenie w obszarze badań nad wielofunkcyjnymi hybrydowymi strukturami hydrożelowo-włóknistymi do zastosowań w opatrunkach na rany. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez współpracę Politechniki Warszawskiej z wybitnymi instytucjami UE posiadającymi duże doświadczenie w dziedzinie nowych strategii przeciwdrobnoustrojowych i elektroprzędzenia. Działania podejmowane w ramach projektu mają na celu zwiększenie kompetencji, atrakcyjności i możliwości nawiązywania współpracy przez CEZAMAT, co przełoży się na rozwój badawczy i technologiczny województwa mazowieckiego. Wpływ projektu na region będzie znaczący i długotrwały, ostatecznie przyczyniając się do przekształcenia województwa mazowieckiego w inteligentny i innowacyjny region w dziedzinie zdrowia i nauk przyrodniczych poprzez promowanie specjalizacji w rozwijających się obszarach elektroprzędzenia, przeciwdrobnoustrojowych opatrunków na rany, trudnych do leczenia zakażeń i oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe. Realizacja projektu HyFiDress umożliwi uzyskanie doskonałości wymagane do skonsolidowanego strategicznego podejścia badawczego oraz opracowania zestawu wytycznych dotyczących wykorzystania i komercjalizacji wyników, które będą miały silny wpływ w ujęciu regionalnym, krajowym i europejskim. Wniosek łączy synergie w uzupełniających się obszarach badań, które obejmują (wielkoskalową) technologię elektroprzędzenia, opracowywanie peptydów o podwójnej funkcji oraz mikrobiologię, mając na celu osiągnięcie przełomowych rozwiązań w celu poprawy światowego zdrowia i gospodarki. Cele projektu HyFiDress zostaną osiągnięte poprzez współpracę Działu Biotechnologii Medycznej oraz Działu Mikrobiologii, Genetyki Molekularnej i Genomiki Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej z wybitnymi instytucjami UE posiadającymi duże doświadczenie w dziedzinie nowych rozwiązań przeciwdrobnoustrojowych i elektroprzędzeniu. Wyzwanie to zostało podjęte poprzez partnerstwo CEZAMAT z trzema wiodącymi instytucjami badawczymi UE: University Hospital Regensburg w Ratyzbonie (Niemcy), JUNIA w Lille (Francja) oraz firmą biotechnologiczną Bioprex Medical B.V. w Groningen (Holandia).

Finansowanie

Projekt finansowany w ramach programu Horyzont Europa na podstawie umowy zawartej z Europejską Agencją Wykonawczą ds. Badań Naukowych

Lider

Politechnika Warszawska

Partnerzy

University Hospital Regensburg

JUNIA

Bioprex Medical B.V.

Nr projektu

101159615

Wartość projektu

1 498 223,00 EUR

Skip to content