Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022-2023

30 września 2022

Serdecznie zapraszamy pracowników Politechniki Warszawskiej oraz przyjaciół Uczelni i Centrum.

W Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT po raz pierwszy odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022-2023.

Serdecznie zapraszamy pracowników Politechniki Warszawskiej oraz przyjaciół Uczelni i Centrum.

Gościem honorowym wydarzenia będzie dr Robert Chau, który jest dyrektorem Intel Europe Research i Intel Senior Fellow, odpowiedzialnym za rozbudowę infrastruktury badawczej Intel Technology Development i wzmocnienie jej wysiłków badawczych w Europie.

Przed objęciem tej nowej roli dr Chau przez ostatnie 8 lat był dyrektorem generalnym organizacji Intel Components Research (CR), odpowiedzialnym za wewnętrzne badania i rozwój, aby umożliwić przyszłe opcje technologii przetwarzania i pakowania dla rozszerzenia prawa Moore’a i nie tylko. Pod kierownictwem dr Chau CR dostarczył wiele innowacyjnych rozwiązań, takich jak architektura PowerVia i interkonekt Foveros Omni, które umożliwiają realizację prawa Moore’a, a także technologię GaN 300 mm dla RF/6G i dostarczania energii. Dr Chau, 33-letni weteran firmy Intel, posiada ponad 480 patentów w Stanach Zjednoczonych i został laureatem nagrody Intel Inventor of the Year 2015 za technologię Intel FinFET. Otrzymał wiele nagród w branży półprzewodników, w tym medal IEEE Jun-ichi Nishizawy 2012 za pionierską pracę nad naprężonym Si, dielektrykami bramek o wysokim k i FinFET. Otrzymał również specjalną nagrodę od CEA-Leti podczas Leti Innovation Days w czerwcu 2022 r. za wspieranie partnerstw badawczych Intel-Leti i Intel-Europe. Dr Chau jest członkiem IEEE i wybieranym członkiem amerykańskiej Narodowej Akademii Inżynierii.

 

Zapraszamy Państwa już od godziny 14:00 do Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT Politechniki Warszawskiej, które znajduje się pod adresem ul. Poleczki 19 w Warszawie.

 

Harmonogram wydarzenia:

14:00 – Rejestracja oraz przybycie gości

14:30 – Hymn Rzeczpospolitej Polski

14:30 – Uroczyste otwarcie Inauguracji, Powitanie gości przez Władze Politechniki Warszawskiej

15:00 – 16:00 :

– Przemówienie Dyrektora CEZAMAT Mariusza Wielca oraz krótka prezentacja historii Centrum

– Wykład Inauguracyjny. Wykład ogłosi Pan dr Robert Chau, dyrektor organizacji Components Research w dziale rozwoju technologii i Senior Fellow w Intel Corporation

– Wręczenie nagród Rektorskich

– Poczęstunek

Przewidywane zakończenie wydarzenia o godzinie 16:00.

Skip to content