Targi GRANICE w CEZAMAT

1 października 2022

Wschodnia Konferencja i Targi Ochrony Granic „GRANICE” odbyła się 29 września 2022 w Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii CEZAMAT. Politechnika Warszawska objęła wydarzenie patronatem honorowym.

Tegoroczna V edycja Wschodniej Konferencji i Targów Ochrony Granice GRANICE 2022 odbyła się  29 września w siedzibie CEZAMAT. Jednodniowe wydarzenie zostało w całości poświęcone nowinkom technicznym świata nauki dla służb mundurowych, w szczególności Straży Granicznej. Granice odbyły pod patronatem Komendanta Głównego Straży Granicznej oraz Rektora Politechniki Warszawskiej. Wśród zaproszonych gości był obecny prof. dr hab. inż. Adam Woźniak, Prorektor PW ds. Rozwoju,  minister Mariusz Gojny, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej, minister Marcin Romanowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz minister Artur Soboń, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów.

Podczas Targów goście mogli się zapoznać z ofertą kilkunastu wystawców specjalizujących się w technologiach związanych z obronnością, monitoringiem, łącznością i wyposażeniem taktycznym. Na stoisku Politechniki Warszawskiej zostały zaprezentowane technologie opracowane przez Wydział Fizyki przy współpracy z CEZAMAT.

W blokach konferencyjnych zostały poruszone tematy dot. m.in. perspektyw technologicznych w kluczowych rozwiązaniach ochrony granic,  wyzwań technologicznych w zakresie poszczególnych odcinków granicy RP w kontekście obecnej sytuacji w Europie oraz zaprezentowano rozwiązania techniczne producentów dla funkcjonariuszy Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej.

Skip to content